Bono w The Independent

Image Hosted by ImageShack.us
Dzisiejszy (wt.16.V.) numer brytyjskiego dziennika The Independent był wyjątkowy. A to za sprawą jednodniowej zmiany na stanowisku redaktora naczelnego.
Nowym, kilkunastogodzinnym, został Bono z U2. Zgodnie z doniesieniami prasy, nowy naczelny rzuci się w wir pracy, wykonując nowe obowiązki (a tak na marginesie, to jakie obowiązki ma naczelny? przecież ciężar zawiadywania gazetą leży na sekretarzu redakcji… wiem, wiem, czepiam się;) )
Całe to wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy Afryki, a połowa zysków z dzisiejszego wydania zasili konto fundacji Product Red (ta inicjatywa też jest warta opisania i myślę, że wkrótce pojawi się tutaj jakiś krótki tekst na ten temat). Dodatkowo w gazecie ukazał się szereg artykułów związanych z problemami Afryki.

Zdarzały się dotychczas w prasie codziennej okazjonalne zmiany (np. layout’u – na znak żałoby), ale jeszcze nie na stanowisku naczelnego;)
Projekt ten był jednak zdecydowanie nowatorski i osiągnął swój cel. O zmianie pisać będzie pewnie nawet konkurencja, fundacja pozyska nowe środki, gazeta reklamę, a problemy Afryki nagłośnienie i przypomnienie.
A koszty? Praktycznie żadne. Wystarczy jedna, zaangażowana gwiazda, chętna gazeta i…ot i cały przepis na udaną kampanię społeczną;)
Czekamy więc teraz na ‘naszą’ wersję…
Ciekawe z kim u nas mógłby się zamienić Adam Michnik;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: